top of page

Açıkdeniz

Aylık Toplum ve Kültür Dergisi

Deniz kelimesi zihnimize ne zaman gelse, bir ferahlık kaplar içimizi. Deniz, görene de, hatırlayana da enginlikle beraber dinginlik verir.


Açık denizde bundan daha da fazlası vardır. Yeni ufuklara, yepyeni keşiflere açılmak anlamına gelir açık denizlere doğru yola çıkmak. Böylesi bir yolculukta özgürlüğün, arayışın, umudun, gayretin eseri vardır.

 

Açık denizin, bir de hukukî boyutu var.
 

Uluslararası hukukta ‘açık deniz’ kavramı, denizlerin karasuları ve kıta sahanlığının ötesindeki kısmını ifade ediyor. Hiçbir devletin sahiplik iddia edemediği, hiç kimseye ait olmayan, herkese açık, kimsenin kimseye engel koyamadığı, barışçı amaçlarla kullanma şartıyla herkesin istifade edebildiği geniş ve engin kısmını…


Yola çıkarken, Açıkdeniz ismini tercih ettik bu yüzden. 
Her ay yeni ufuklara, yepyeni keşiflere açılacağız.

Açıkdeniz’deyiz beraberce; yolumuz açık olsun…

Yayıncı Kuruluş:
SENTEZ BİLİM ARAŞTIRMA ORGANİZAYON HİZMETLERİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

7 Aralık 2004 tarihinden beri İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olan şirketimiz yayıncılık, araştırma ve organizasyon faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Amacı; donanımlı, ahlaklı, vicdanlı, demokrat bireyler yetiştirmek ve daha müreffeh ve demokrat bir toplum inşası için bilimsel faaliyetler yapmak, yaptırmak, yapılan çalışmaları desteklemek.

Ticaret Sicil No: ist 539283
Vergi Dairesi Adı No: 034271 Hocapaşa 7610416817
Adres: Fevzipaşa Cd. Başimam Sk. No: 8, Fatih, İstanbul

bottom of page